facebook
Blank

Czy wygląd doniczek ma wpływ na styl całego mieszkania?

doniczki na stojakach

Dodatki stanowią jeden z najważniejszych elementów wystroju mieszkania. W wielu przypadkach to właśnie one decydują o tym, jakiego stylu nabierze dane mieszkanie. Sporo osób decyduje się na bardzo podstawowe meble, pasujące do różnych stylów, dzięki czemu mogą zmieniać aranżacje za pomocą dodatków. Doniczki są jednym z elementów, który spełnia nie tylko funkcję użytkową, ale także dekoracyjną. Mają one bardzo duże znaczenie zwłaszcza w pomieszczeniach, gdzie znajduje się dużo roślin.

Jak doniczki mogą wpłynąć na wygląd mieszkania?

Tak naprawdę doniczki mają ogromny wpływ na styl całego mieszkania. Już od kilku lat odchodzi się od zwykłych, prostych plastikowych doniczek. Obecnie ten element dostępny jest w naprawdę wielu wzorach i kolorach, dzięki czemu każdy może dopasować go do swoich wnętrz. Ozdobne doniczki ceramiczne stanowią najczęściej wybierany typ, są świetnym uzupełnieniem wnętrz w stylu boho, glamour czy nowoczesnym.

Dzięki ich estetycznemu wyglądowi doniczki i osłonki z kwiatami bardzo często ustawia się nie tylko na parapetach, ale również na komodzie czy stole. W przypadku mieszkań w minimalistycznym stylu i stonowanych barwach świetnym pomysłem jest dobranie doniczek w kontrastowym kolorze, które dopełnią wnętrze i sprawią, że nie będzie ono wyglądało nudno.

Co można osiągnąć poprzez dobranie odpowiednich doniczek do mieszkania?

Za pomocą odpowiednich doniczek ceramicznych można dopełnić wnętrze, nadać mu charakteru, lub też zbalansować bogate w dekoracje wnętrza. Chociaż są stosunkowo niewielkim elementem, to mają naprawdę dużą moc sprawczą, jeżeli chodzi o finalny wygląd mieszkania oraz jego odbiór przez innych. To, jak duże mają znaczenie, można zauważyć, porównując wygląd z ozdobnymi doniczkami i bez nich, stawiając kwiaty w zwykłych donicach.

Blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl