facebook
Blank

Czym jest bomboniera i w jaki sposób można ją wykorzystać?

Czym jest bomboniera i w jaki sposób można ją wykorzystać?

Podczas dobierania dodatków do wnętrz w domu warto zadbać o to, aby elementy zdobiące pomieszczenia były nie tylko estetyczne, lecz także funkcjonalne. Przykład tego rodzaju produktów stanowią bomboniery, które zdobywają coraz większą liczbę zwolenników. Są one dostępne w różnych rozmiarach oraz z odmiennymi ozdobami, co pozwala z łatwością dopasować je do własnych potrzeb. Jak je wykorzystać, aby podkreślały styl panujący w danym pomieszczeniu?

Bomboniera — co to jest?

Zanim przejdziemy do przedstawienia wykorzystania bomboniery, warto wyjaśnić, czym właściwie są tego rodzaju dodatki. Wyróżnia je zazwyczaj pojemnik znajdujący się na nóżce oraz większej podstawce. Bardzo często opisywane produkty wykonuje się z przezroczystego szkła. Można znaleźć zarówno klasyczne, pozbawione zdobień warianty, jak i te z przykuwającymi uwagę wieczkami czy napisami lub wzorami, dodającymi całości wyszukanego charakteru.

Jak wykorzystać bombonierę w swoim domu?

Bomboniery doskonale zdają egzamin jako dekoracje do domu glamour — szczególnie jeśli postawimy na warianty zdobione. Z kolei modele całkowicie przezroczyste można również wykorzystać w minimalistycznych pomieszczeniach. Tego rodzaju produkty świetnie sprawdzą się w kuchni oraz w salonie w roli pojemnika do przechowywania ciastek lub cukierków. To pozwoli w prosty sposób udekorować blat albo stół.

Warto podkreślić, że nie jest to jedyny sposób, aby wykorzystać bomboniery. W pokoju dziennym lub sypialni używane są nierzadko jako lampiony tworzące przytulną, romantyczną atmosferę. Wystarczy włożyć do nich niewielkie światełka. Ponadto, jeżeli opisywany dodatek ma się znaleźć w kuchni, jednak nie chcemy do niego chować słodyczy, możemy również znaleźć w nim miejsce dla produktów sypkich, np. makaronu. Niektórzy stawiają też bomboniery w swoich łazienkach glamour — w takim przypadku najczęściej służą jako miejsce do przechowywania płatków kosmetycznych lub patyczków.

Blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl