facebook
Blank

Dekoracja stołu na co dzień - pomysły na aranżacje

Dekoracja stołu na co dzień - pomysły na aranżacje

Stół stanowi jeden z najważniejszych mebli w domu. To przy nim gromadzi się rodzina i bliscy na wspólne posiłki. Dekoracja stołu na co dzień powinna być uzależniona od tego, jaka aranżacja dominuje w pomieszczeniu. Najlepiej, jeśli łączy w sobie motywy nowoczesne z eleganckimi.

Stół kuchenny i salonowy

Codzienność nie skłania do częstego biesiadowania przy wspólnym stole. Najczęściej i najwygodniej posiłki jada się przy stole kuchennym. Stół, który znajduje się w jadalni lub salonie, jest zarezerwowany na specjalne okazje. Nakrywa się go zastawą, a gdy nie jest użytkowany, stawia na nim coś ozdobnego. Dekoracja stołu na co dzień w wersji niewyszukanej obejmuje niewielki obrusik i bukiet w wazonie. Jej stylistyka odpowiada wystrojowi wnętrza. Nieco inaczej wybiera się dekoracje do salonu w stylu angielskim, prowansalskim a jeszcze inaczej nowoczesnym. Najważniejsze, aby stół nie był zupełnie pusty nawet wtedy, gdy nikt przy nim nie siedzi.

Nowoczesna dekoracja stołu na co dzień

Coraz modniejszy minimalizm obejmuje nie tylko wystrój wnętrz, ale także wszelkie dekoracje. W Polsce od wielu lat popularny jest styl skandynawski, określany nieraz jako ekologiczny minimalizm. W przypadku dekoracji stołu oznacza to stosowanie subtelnych dekoracji, najczęściej w naturalnych kolorach. Są ułożone na tackach lub paterach, z reguły w takich aranżacjach nie występuje obrus. Z kolei zwolennicy wolnej przestrzeni w stylu industrialnym chętnie sięgają po ozdoby metalowe jak klatki dekoracyjne lub szklane bomboniery. W sklepie Glam Decor można znaleźć różne patery i tace dekoracyjne, nie tylko do serwowania. Ozdoby takie jak lustrzany ananas, skrzydło dekoracyjne czy metalowy globus, to alternatywa dla ocieplających wnętrze tradycyjnych świec i świeczników.

Dekoracja stołu na czas posiłku

Zupełnie inaczej prezentuje się stół podczas posiłku. Rodzinne lub przyjacielskie spotkanie nie musi oznaczać wyjmowania białego obrusu i wyszukanych dekoracji. Zamiast tego wystarczy estetyczny podtalerz, na który można ustawić zastawę dla każdego biesiadnika. Istnieją elementy, które nadają się jako dekoracja stołu na co dzień i od święta. Należą do nich efektowne bukiety kwiatów. Estetyczny flowerbox z dowolnie wybranymi, sztucznymi kwiatami to ozdoba długotrwała i efektowna. Kwiaty do złudzenia przypominają te żywe, zostały wykonane z bardzo podatnego na formowanie materiału, a ozdobne pudełka można wybrać w dowolnym kolorze.

O piękny wygląd stołu warto dbać codziennie. W dekoracjach dobrze jest sięgać po inspiracje, jakie podsuwają kolejne pory roku lub też święta. Wiele ozdób to właśnie przedmioty, pasujące do konkretnych okoliczności.

Blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl