facebook
Blank

Jak powiesić lustro i gdzie warto je umieścić? Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Jak powiesić lustro i gdzie warto je umieścić? Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Lustro to niezbędnyelement wyposażenia każdego domu. Warto wiedzieć, że jego funkcja nie ogranicza się jedynie do możliwości obserwacji własnego wizerunku. Srebrzysta powierzchnia może pełnić różne funkcje i sprawdza się nie tylko w łazience. Jak powiesić lustro i gdzie warto to zrobić?

W którym miejscu warto powiesić lustro?

Lustra są niezbędne wszędzie tam, gdzie zazwyczaj pracujesz nad swoją prezencją. Najczęściej spotykane są w łazienkach, garderobach i przedpokojach. Pamiętaj jednak, że lustra równie dobrze sprawdzają się w innych pomieszczeniach. Są doskonałym sposobem na doświetlenie lub optyczne powiększenie wnętrza. Jak powiesić lustro, by najlepiej spełniało swoją funkcję?

Wieszanie lustra łazienkowego

Lustra łazienkowe to zdecydowanie najczęściej wykorzystywane rozwiązania. Sposób ich montażu zależy między innymi od wagi, rozmiaru i rodzaju tafli. Podejmując decyzję o powieszeniu lustra, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, kluczowych dla jego późniejszego użytkowania. Tafla powinna być wystarczająco duża, odpowiednio oświetlona i zamocowana na właściwej wysokości. Jak powiesić lustro łazienkowe? W przypadku klasycznych rozwiązań, takich jak te, montowane nad umywalką, przyjmuje się, że środek tafli powinien znajdować się na linii oczu użytkownika. Średnio jest to wysokość około 165 cm.

Lustro w pokoju – stylowa ozdoba do manipulacji światłem i przestrzenią

Jak już wspomnieliśmy, powieszenie lustra może sprawić, że wnętrze stanie się lepiej doświetlone i optycznie większe. Ten sposób manipulacji wystrojem możesz wykorzystać w każdym domowym pomieszczeniu. Co więcej, lustra oprawione w ozdobne ramy, są stylową i intrygującą dekoracją. Doskonale sprawdzają się zarówno w tradycyjnych, jak i w nowoczesnych wnętrzach, dodając im oryginalnego charakteru. Jak powiesić lustro, by doświetlić pomieszczenie? Wybierz miejsce, w którym tafla będzie odbijać promienie słoneczne lub światło, pochodzące np. z żyrandola.

Jak powiesić lustro? Montaż

W większości przypadków montaż lustra nie należy do skomplikowanych wyzwań. Pamiętaj, że tafla powinna być przede wszystkim stabilna, dlatego dopasuj metodę instalacji do jej wagi i rozmiaru. Jak powiesić lustro? W stosunkowo prosty sposób zrobisz to przy użyciu kołków, haczyków, dwustronnej taśmy lub specjalistycznego kleju. Jeśli zdecydujesz się na wiercenie otworów w ścianie, upewnij się, czy w wybranym miejscu nie biegną rury lub przewody elektryczne.

Blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl