facebook
Blank

Jak urządzić kuchnię w bloku? 6 sposobów na rozświetlenie i optyczne powiększenie wnętrza!

Jak urządzić kuchnię w bloku? 6 sposobów na rozświetlenie i optyczne powiększenie wnętrza!

Aranżacja kuchni w bloku bywa problematyczna. Bardzo często pomieszczenia są niewielkie i słabo doświetlone. W takim przypadku nieprzemyślane zagospodarowanie powierzchni może skończyć się tym, że wnętrze będzie kompletnie niefunkcjonalne. Jak urządzić kuchnię w bloku, by uporać się z niedostatkiem światła i przestrzeni? Poznaj sześć sposobów na doświetlenie i optyczne powiększenie pomieszczenia!

1. Wybierz jasne kolory

Jak urządzić kuchnię w bloku, jeśli pomieszczenie charakteryzuje się niewielkim metrażem? Postaw na jasne kolory, dzięki którym wnętrze będzie wydawało się bardziej przestronne. Dobrym rozwiązaniem może być np. ponadczasowa biel, modne szarości i beże lub stylowe pastele.

2. Zrezygnuj z wysokiej zabudowy!

Zastanawiasz się, jak urządzić kuchnię w bloku, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń i jednocześnie jej nie zagracić? Zrezygnuj ze ścian zabudowanych meblami aż po sufit! Wysoka zabudowa optycznie zmniejsza pomieszczenie, dlatego w niewielkich kuchniach zazwyczaj poleca się szafki ulokowane pod blatem.

3. Rozważ okno bez firanek

Rezygnacja z tradycyjnych firanek sprawia, że do pomieszczenia dostaje się więcej naturalnego światła. Taki zabieg może być ciekawym rozwiązaniem we wnętrzach, które są relatywnie ciemne. Jak urządzić kuchnię w bloku wykorzystując ten trik? Zamiast klasycznych tkanin w oknie możesz postawić kwiaty lub dekoracje. Jeśli zdecydujesz się np. na ozdobne doniczki, to dodatkowo urozmaicisz wystrój.

4. Jak urządzić kuchnię w bloku? Wykorzystaj lustrzane akcenty!

Ciekawym sposobem na optyczne powiększenie wnętrza jest wykorzystanie elementów lustrzanych. Jak urządzić kuchnię z takimi dodatkami? Możesz postawić na klasyczne lustro i powiesić je np. zamiast obrazu. Jeśli nie dysponujesz odpowiednią ilością miejsca na tradycyjną taflę, przydatne mogą okazać się akcesoria o lustrzanej powierzchni. Znajdziesz wśród nich między innymi wazony, doniczki i ceramiczne figurki.

5. Ciemna kuchnia? Postaw na sztuczne kwiaty!

Jak urządzić kuchnię w bloku, by wprowadzić do pomieszczenia nieco zieleni? Jeśli wnętrze jest ciemne i nie stwarza dobrych warunków dla żywych roślin, postaw na ich sztuczne odpowiedniki! Dzięki temu kuchnia będzie wyglądała świeżo, a Ty unikniesz problemów z pielęgnacją kwiatów.

6. Dekoracje na ścianach

Wykorzystaj wolne ściany i powieś na nich dekoracje! Jak urządzić kuchnię stosując takie rozwiązanie? Doskonałym pomysłem mogą być ozdobne deski do krojenia. Tego typu gadżety nie tylko urozmaicą wnętrze, ale też przydadzą się podczas przygotowywania i serwowania posiłków!

Blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl