facebook
Blank

Jak urządzić przedpokój w nowoczesnym stylu?

Jak urządzić przedpokój w nowoczesnym stylu?

Przedpokój to najtrudniejsze pomieszczenie mieszkalne, jakie aranżujemy. Zastanawiając się, jak urządzić przedpokój, musimy pamiętać o jego funkcji przechodniej. Niewielka powierzchnia, brak okien i nadmiar szaf, w których gromadzimy wiele rzeczy, wcale nie ułatwiają nam tego zadania.

Wizytówka mieszkania

Pierwszym pomieszczeniem, jakie widzi odwiedzający nas gość, jest przedpokój. Warto dopracować w niej właściwy dobór mebli, oświetlenia, a przede wszystkim dodatków i dekoracji. Jak urządzić przedpokój, aby sprawiał jak najlepsze wrażenie i do tego był funkcjonalny? Najprościej jest z obszernym holem, na jaki można sobie pozwolić w domu. Spora przestrzeń zachęca do wyposażenia go w wygodne siedzisko, pufy, eleganckie świece zapachowe, świeczniki ozdobne czy lampiony. Znacznie trudniej jest urządzić przedpokój w wąskim mieszkaniu w bloku. Jednak i tam warto zastosować rozwiązania, które ułatwią wszystkim życie.

Jak urządzić przedpokój i mieć porządek?

Nowoczesne wnętrza to przede wszystkim sporo wolnej przestrzeni. Chcąc w tym stylu aranżować przedpokój, należy nastawić się na zakup funkcjonalnych mebli, jak szafy przesuwne i wygodne siedzisko do zakładania obuwia. Na niewielkim metrażu funkcję ozdobną świetnie spełni efektowne lustro. Do uzyskania ciekawej aranżacji można wybrać stylowy model ze sklepu Glam Decor, na przykład z ozdobną postarzaną ramą lub lustro imitujące okno. Jest to detal, który optycznie powiększy pomieszczenie, a dzięki jasnym ramom uzyskuje się efekt rozjaśnienia przedpokoju.

Spójna stylistyka

Zastanawiając się, jak urządzić przedpokój, należy wziąć pod uwagę również kolor ścian. Najlepiej, gdy jego kolorystyka pasuje do tego, co można zobaczyć w kolejnych pomieszczeniach. Właściwie dobrana barwa pozwoli na optyczne rozjaśnienie wnętrza, a nawet skorygowanie jego kształtu, na przykład niesymetrycznej wnęki. Dobrym sposobem jest łączenie barw, ciemniejsza część długiej powierzchni dobrze wygląda przy stonowanych kolorach. Niektórzy akcentują także nowoczesną aranżację fantazyjnym wzorem na ścianie lub jej części.

Przedpokój to przestrzeń, która stanowi wizytówkę naszego mieszkania, zatem pamiętajmy, aby był funkcjonalny i stylowy od wejścia.

Blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl